Steam Kütüphanenizdeki Oyunlar Toplam Kaç Para Ediyor? Sadece Birkaç Saniyede Öğrenebilirsiniz

Dünyanın en büyük çevrim içi oyun mağazası olan Steam, geçtiğimiz yılın sonlarında TL ile ödeme almayı bırakarak Türkiye’deki oyunseverlerin kalbinde derin bir yara açmıştı. Çünkü ödeme ünitesinin TL’den dolara dönüşmesi, pek çok oyunca mahallî fiyatlandırmanın da ortadan kalkmasına neden oldu…

Neyse ki yıllardır yaz-kış indirimleri olsun, haftalık fiyatsız oyun kampanyası olsun elimize geçen her fırsatta “Bir gün oynarız ya” diyerek muhtemelen şu ana kadar hiç oynamadığımız onlarca oyunu Steam kütüphanemize eklemiştik. Pekala Steam hesabınıza kayıtlı oyunların toplam kaç TL ya da dolar ettiğini hiç merak etmiş miydiniz? Bu içerikte bu sorunun basitçe karşılığını bulmanızı sağlayacağız.

Tek tek oyun fiyatlarını toplamanıza gerek yok, buyurun SteamDB’ye

  • Adım #1: Buraya tıklayarak SteamDB’yi açın
    Steam hesabınızla giriş yapın.
  • Adım #2: Üst menüdeki ‘Calculator‘ seçeneğine tıklayın.
  • Adım #3: Steam profilinizin ilişkisini ilgili yere yapıştırın.

En üst kısımdaki “Account value” yazan yer, Steam kütüphanenizin anlık pahasını göstermektedir. Ayrıyeten “Average price” yazan kısım Steam’den satın aldığınız paket ve oyunlara ortalama ne kadar harcadığınızı, “Average playtime” yazan yer bir oyunu ortalama ne kadar oynadığınızı, “Hours on record” yazan yer toplam oyun sürenizi, “Average price per hour” yazan kısım ise Steam oyunlarına oynadığınız her saat başına kaç para harcamış olduğunuzu gösteriyor.

Not: SteamDB, kısa müddet önceye kadar hesabımızın TL olarak pahasını de gösteriyordu fakat Steam’in TL ile ödeme almayı bırakması sonrası dolar bedelini göstermeye başladı.