Steam’e Yeni Bir Özellik Geldi

Geçtiğimiz aylarda Valve, Steam’in arayüzü hakkında birkaç değişikliğe gitmişti ancak bu değişiklikler oyuncuları pek de keyifli etmedi. O vakit gelen güncellemedeki yenilikleri hatırlatacak olursak; indirme ilerlemesiyle birlikte yükleme de görünecek ve diske depolama düzeyine bakarak, indirilmiş oyuna girilememesinin sebebi de anlaşılabilecekti.

Valve’nin Steam’in arayüzünde tekrardan birçok değişikliğe gitme kararı almasının asıl amacı Steam Deck konsolu için yapıldığı söyleniyor. Artık ise Valve, Steam arayüzü hakkında yeni bir değişiklik ile oyuncuları memnun edecek üzere görünüyor.

Steam’de artık oyunları indirmeye başlamadan boyutlarını görebileceksiniz

Valve, Steam kullanıcılarının bir oyunun boyutunu yüklemeye çalışmadan evvel görmelerine müsaade vermeye başlıyor. Oyunların kitaplık sayfaları, depolama alanı detaylarını ve tahmini indirme müddetini görmek için evvel yüklemeye tıklamanıza gerek kalmadan nihayet bir oyun için gereken toplam alanı da listelenecek. Bu hafta Steam beta güncellemesinin bir modülü olarak kullanıma sunulan küçük değişikliğin önümüzdeki haftalarda tüm Steam kullanıcıları için yayında olması kuvvetle mümkün.

Valve, 2019’da Steam kütüphanesinin tekrar tasarlayarak oyunları bulmayı, arkadaşların ne oynadığını görmeyi ve oyun geliştiricilerinden gelen güncellemeleri yahut haberleri takip etmeyi kolaylaştırmıştı. Hem Discord hem de Epic Games Store, ekseriyetle kullanılabilirlik ve tasarım açısından kullanıcılar Steam’i gerekli güncellemeleri yapmak için Valve’i zorladı.