Suicide Squad: Kill the Justice League Oyunu Ertelendi

2016 yılında izleyicilerin beğenisine sunulan fakat çokça tenkit alan Suicide Squad’ın birinci sineması, pek çok sinema severe nazaran DC’nin en makûs sineması olmuştu. 2021 yılında çıkan The Suicide Squad ile mutsuz hayranlarını bir nebze de olsa sevindiren DC, geçen yıl yapılan ‘DC FanDome’ isimli aktiflikte de bir Suicide Squad oyunu tanıtmıştı.

Suicide Squad: Kill The Justice League isimli bu oyun, daha evvel büyük bir muvaffakiyet yakalayan Batman: Arkham serisinin imalcisi Rocksteady tarafından yapılıyordu. Lakin bugün yapılan bir açıklamaya nazaran bu yıl çıkması planlanan oyun ne yazık ki 2023 yılına ertelendi.

Suicide Squad: Kill the Justice League’in öyküsü nasıl olacak?

Oyun, sinemalarda de gördüğümüz Suicide Squad’ın, Batman ve Superman üzere harika kahramanları öldürme çabasını konu alıyor. Harley Quinn, Deadshot, Kaptan Bumerang ve King Shark’dan oluşan takımımız, uzaylılar tarafından zihinleri ele geçirilen Justice League’i öldürmesi için görevlendirilir. Tıpkı birinci sinemada olduğu üzere başlarında patlayıcılarla birlikte Metropolis kentine gelen karakterlerimiz, Justice League’in bir vakitler kahraman olan üyelerini tek tek bulacak ve avlayacaktır.

Açık dünya olacağı açıklanan oyunda takımda tüm karakterler denetim edebileceğimiz söylenmişti. Bugün yapılan açıklamaya nazaran şimdi sistem ihtiyaçları bile ortaya çıkmayan bu oyun, 2023 yılına ertelendi. Oyunun kesin çıkış tarihi ve sistem ihtiyaçları hakkında ise şimdi bir açıklama yapılmadı.

Oyunun resmi tanıtım görüntüsüne göz atmak isterseniz:

[YOUTUBE:KRKZ1ewc9f0][/YOUTUBE