Survivor Batuhan’a Twitter’dan Gelen Tepkiler

Aşk-ı Memnu dizisindeki Bülent karakteriyle tanınan Batuhan Karacakaya, geçtiğimiz yıl Survivor’a katılmıştı. Survivor’daki performansıyla yine popülerleşen oyuncu Karacakaya’nın bu yılki Survivor All Star 2022’ye de katılacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz hafta Bi’ Diğer isimli YouTube kanalının bir sohbet programına katılan oyuncu, dijital platformlardaki yayın özgürlüğü hakkında fikirlerini belirtti. Batuhan Karacakaya’nın Netflix içerikleri hakkında yaptığı açıklamalar, çok sayıda reaksiyon almasına neden oldu.

Batuhan Karacakaya’nın açıklaması:

Yayında sunucu, Beren Saat’in internet platformlarındaki özgürlüğe alıştığını ve bu nedenle daha çok dijital projelerde yer almak istediği üzerine yaptığı açıklamayı lisana getirerek, Batuhan Karacakaya’ya ulusal kanallardaki kısıtlamalar ve dijital platformlarda yer alma konusundaki fikirlerini sordu. Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) kısıtlamalarından kaçmak üzere bir kederinin olmadığını belirten Karacakaya, “Netflix’te bir dizi izlerken bir anda çok açık bir sahneyle karşılaşmaktan rahatsız olduğunu” dile getirdi.

Konuşmasının devamında RTÜK kadar sert kuralların olmasını onaylamadığını belirten Survivor Batuhan, “Kadında olursa tamam lakin diğer türlüsünü izlemekten hoşlanmıyorum, bu benim fikrim” kelamlarıyla eşcinsel bağları izlemekten rahatsız olduğunu lisana getirdi. Twitter’da @Morganax05 isimli bir kullanıcı, Karacakaya’nın Netflix içerikleri hakkında yaptığı açıklamanın bir kısmını paylaştı. 2 milyondan fazla izleyiciye ulaşan görüntüye birçok kullanıcı reaksiyon gösterdi.

Twitter’dan gelen reaksiyonlar:

Bonus:

Batuhan Karacakaya’nın katıldığı programın tamamına buradan ulaşabilir, siz de fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.