Tesla Cybertruck, Bu Kez de Dronela Görüntülendi

Tasarladığı arabalarla bölümde elektrik ihtilalini başlatan Tesla, bir müddettir Cybertruck ismini verdiği bir pick-up üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Aslında bu pick-up, 2021’in sonunda sahiplerine ulaşacaktı lakin yaşanan aksaklıklar, teslimatları geciktirdi. Yaşanan yeni bir gelişme ise Tesla’nın Cybertruck ile ilgili çalışmalarının tamamlanmadığını düşündürüyor.

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Tesla Cybertruck’ın daha piyasaya sürülmeden tasarım değişikliğine gittiğinden bahsetmiş, yeni prototipin imajları sizlerle paylaşmıştık. Şimdiyse Tesla’nın Fremont’taki fabrikasına giren bir drone, Cybertruck’ı bir kere daha görüntüledi. Kaydedilen imajlar, birkaç Tesla çalışanın Cybertruck üzerinde çalışmaya devam ettiğini ortaya koyuyordu.

Pick-up, değişikliğe doymuyor

Cybertruck’ın son prototipinde, tek modüllü cam sileceği dikkat çekmişti. Droneun yakaladığı yeni manzaralarda bu sileceğin olmaması dikkatlerden kaçmadı. Ayrıyeten aracın kimi bölgelerinin kamufle edildiğini ya da bir nedenden dolayı kapatıldığını görüyoruz. Bunun neden yapıldığı da tam olarak bilinmiyor. Misal bir halde Tesla çalışanlarının bu pick-up ile ilgili nasıl bir çalışma yaptığı da belirsiz.

Bu drone manzaralarının ne amaçla çekildiği de net değil. Görüntüye nazaran bir Tesla hayranı, sahip olduğu droneu fabrikanın üzerinde kullanırken Cybertruck’a denk geliyor. Ancak natürel buna inanmak büsbütün sizlere kalmış bir şey. O denli ki Tesla çalışanları, droneu görmelerine karşın birinci etapta hiçbir tepki göstermiyorlar. Aracın tüm ayrıntıları çekildikten sonra ise bir çalışan, droneun üzerine koşmaya çalışıyor. Özetle; bu görüntünün yapılan son açıklamayla 2023’e ertelendiği duyurulan Cybertruck için yapılmış bir PR çalışması olabileceğini de söyleyebiliriz.

Tesla Cybertruck’ın çekilen son videosu

YouTube video