Windows 11, Oyuncular Tarafından Daha Fazla Kullanılıyor

PC oyuncularının neredeyse hepsi tarafından tarafından en çok kullanılan oyun platformu Steam, bildiğiniz üzere her yıl ve her ay, kullanıcılarının donanımlarını ve yazılımlarını öğrenmek için bir anket yapıyor. Olağan ki bu anketler zarurî değil lakin dilerseniz bilgilerinizi paylaşabiliyorsunuz.

Bu anketlerde paylaştığınız bilgilerde Steam, sizlerden kullandığınız CPU’yu, GPU’yu, işletim sistemini, anakartını, depolama alanlarını, RAM’ini ve gibisi donanım/yazılım bilgileri yer alıyor. Steam, bilgileri toplayarak dünya çapındaki kullanıcılarının hangi ekipmanı ve yazılımı kullandığını yüzde hesabı ile paylaşıyor.

Windows 11, Aralık ayına kıyasla daha çok oyuncu tarafından tercih edildi

Windows 11, çıkışının akabinde birinci girdiği Steam anketinde (Aralık 2021), kullanıcıların %10’luk bir kısmı tarafından tercih ediliyordu. 2022 yılının birinci anketi olan Ocak ayı Steam anketinde ise Windows 11, oyuncuların %13’ü tarafından tercih edildi.

Özellikle yalnızca 1 ay içerisinde %3’lük bir artış her ne kadar az gözükse de Microsoft ismine büyük bir muvaffakiyet. Çünkü Windows 11’in Kasım 2021’den Aralık 2021’e geçerken yakaladığı artış ölçüsü %1,87’ydi. Bu da demek oluyor ki Windows 11’in kullanım artma oranı ikiye katlandı.

Eğer özetleyecek olursak, giderek daha fazla oyuncunun Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 11’e geçtiğine dair net bir grafik görüyoruz. Siz Windows 11 hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.