Tesla Cybertruck, Yeni Tasarımıyla Görüntülendi

Elon Musk’ın araba şirketi Tesla, birkaç yıldır özel bir pick-up üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Cybertruck isimli bu pick-up, yapılan açıklamalara nazaran geçtiğimiz yılın sonunda piyasaya sürülecekti. Lakin bu durum gerçekleşmedi. Mevzuyla ilgili açıklama yapan şirket, araç teslimatlarının 2022’de başlayacağını duyurdu. Lakin geçtiğimiz günlerde bahisle ilgili kıymetli bir gelişme daha yaşandı. Tesla, Cybertruck’ın çıkış tarihini ve aracın fiyatını resmi internet sitesinden kaldırdı.

Tesla, Cybertruck’ın çıkışı ile ilgili resmi bir açıklama da yapmadı. Fakat artık, dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Cybertruck Owners Club isimli internet sitesi, sırra kadem basan pick-up aracın yesyeni fotoğraflarını sızdırmayı başardı. Sızdırılan manzaralar, Tesla’nın şimdi piyasaya sürülmemiş pick-up modeline ufak tefek dokunuşlar yaptığını ortaya koyuyor.

Karşınızda Tesla Cybertruck’ın son hali

Fotoğrafa baktığınız an; son manzara ile Elon Musk’ın 2019’da tanıttığı modelin tıpkı olduğunu düşünebilirsiniz. Haklısınız da. Çünkü değişiklikleri görebilmek için epey dikkatli olmak gerekiyor. O denli ki yeni prototipin hiçbir fiziki kapı kolu yok. Halbuki 2019’da tanıtılan model kapı kollarına sahipti. Bu durum, Tesla’nın pick-up modelinde büsbütün dijital anahtarlar bulunacağı manasına geliyor. Öte yandan; yeni fotoğraflarda yer alan cam sileceğinin uzayabilir bir yapısı var üzere görünüyor. Evvelki prototipte silecekle ilgili hiçbir ayrıntı yoktu.

Tesla Cyberpunk’ın yeni imgelerinde ufak bir ayrıntı daha var. Görünen o ki Tesla, 2019’da tanıttığı araçta yer alan jantları bu prototipte kullanmadı. Lakin bunun nedeni de tam olarak bilinmiyor. Aslında lastiklere baktığımızda, aracın test için kullanılmış olduğunu görüyoruz. Şirket, eski dizayndan vazgeçmiş ya da bazı testler için bu jant dizaynını tercih etmiş olabilir…