Twitter ve Sözlük Karışımı Sosyal Medya Girişimi: Edimly

Sosyal medya platformları, akıllı telefon ve internet kullanımının yaygınlaşması ile hayatımızın ayrılmaz bir modülü haline geldi. Bugün neredeyse herkes, en az bir toplumsal medya platformunu aktif olarak kullanıyor. Lakin tanınan toplumsal medya platformlarının giderek birbirini kopyalaması, kullanıcıları yeni alternatif arayışlarına soktu. Artık sizlere, yeni kuşak bir toplumsal medya platformundan bahsedeceğiz.

Kullanıcılara orijinal bir toplumsal medya tecrübesi sunan uygulamanın ismi, Edimly. iOS ve Android platformlarında kullanılabilen uygulama, yaşadığınız tecrübeleri başka kullanıcılarla paylaşmanızı sağlıyor. Örneğin; bu uygulamayı kullanarak okuduğunuz bir kitabı, izlediğiniz bir diziyi, satın aldığınız bir ürünü ya da gerçekleştirdiğiniz bir seyahati farklı kategoriler altında fikir sahibi olmak isteyen kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz.

Yaptığınız her şeyi “edim”leyebilirsiniz

Uygulamanın dikkat çeken bir isim öyküsü var. Geliştirici grup, “edim” sözünden yola çıkarak hazırladığı toplumsal medya platformunda paylaşılan her şeyi edim olarak isimlendiriyor. Uygulamada paylaşım yapmaya da “edimlemek” deniyor. Artık dileyen herkes, tecrübelerini edimleyerek bu yeni kuşak toplumsal medya platformundaki yerini alabiliyor.

Edimly’nin dikkat çeken birtakım özellikleri mevcut. Örneğin bu platformda paylaştığınız eylemi kendiniz seçiyorsunuz. Bu sayede paylaşılan edimler başlıklar altında birikiyor. Ayrıyeten; platform birçok kategoride edimleme imkanı sunduğu için tek platform üzerinden çabucak hemen her şey hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Enteresan özelliklere sahip olan platform, kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaracak üzere görünüyor.

Henüz çiçeği burnunda bir platform olarak karşımıza çıkan Edimly, sesini daha fazla duyurabilmek ve çok sayıda kullanıcıya ulaşabilmek için de yatırımcı arayışlarını sürdürüyor. Platformun yatırım alması, tecrübelerini edimlemek isteyen kullanıcıların sayısını artıracaktır.

Eğer siz de Edimly ile tanışmak, uygulamayı iOS ya da Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza indirmek isterseniz, buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.