Tesla, Türkiye’de Bir İş İlanı Daha Açtı

Elektrikli arabaların tüm dünyada yayılmaya başladığı bilinen bir gerçek. Birçok marka da daha yeşil bir gelecek amacı için bu alandaki yatırımlarını sürdürüyor. Çoğumuzun bildiği üzere dünyanın en varlıklı insanı Elon Musk’ın otomotiv şirketi Tesla da elektrikli araç konusunda üst sıralarda yer alıyor.

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde de bu hususta yakın vakitte değerli bir gelişme yaşanacağını ve Tesla’nın Türkiye’ye geleceğini sizlerle paylaşmıştık. Bu haberden sonra da bu arabaların fiyatının ne kadar olabileceği ile ilgili iddialarımızı de sizlere aktarmıştık. Artık de Tesla’nın Türkiye’ye gelmesi konusunda kıymetli bir gelişme yaşandı.

Yeni bir iş ilanı açıldı

Daha evvel gelen haberlerde Tesla’nın ülkemizde ‘Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited’ isimli bir şirket kurduğu, bu şirketin genel müdürü koltuğuna da 2015’ten beri Lufthansa Havayolları Türkiye-Irak CEO’luğu yapan Kemal Geçer’in getirileceği tabir edilmişti. Bunun akabinde da şirket için iş ilanları açılmaya başlamıştı. Hatta birinci ilan, ABD merkezli dev araba üreticisinin Türkiye faaliyetlerinde çalışacak proje yöneticisi arandığını tabir ediyordu.

Tesla, artık de ülkemizde kurulan şirket için yeni bir iş ilanı açtı. Gelen haberlere nazaran şirketin resmi sitesinde açılan ilanda; İstanbul’da bir ‘Operasyon Koordinatörü’nün arandığı söz edildi. Bunun yanı sıra daha evvel açılan ‘proje yöneticisi’ ilanının kaldırıldığı; bunun da muhtemelen aranan kişinin bulunmasından ötürü olabileceği tabir edildi.

Geçtiğimiz yıl elde ettiği astronomik kâr oranlarıyla dünyanın en büyük araba üreticisi olarak gösterilen Tesla, ülkemize gelmesiyle büyük yankı uyandırmıştı. Ayrıyeten şirketin; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Sakarya, İstanbul, İzmir ve Konya’da süratli şarj istasyonu olarak tanımlayabileceğimiz 10 adet supercharger kurmayı planladığı da gelen haberler ortasında yer almıştı.