LC Waikiki’nin 2. El Kıyafeleri Sosyal Medyada Tepki Çekti

Türkiye’nin en büyük mağaza zincirlerinden biri olan ve ülkemizde 79 vilayette 400’den fazla mağazasıyla hizmet veren LC Waikiki, bugün toplumsal medyada fazlaca tartışılmaya başlayan ve dikkat çeken bir uygulamayla gündeme geldi. Ülkemizde en uygun fiyatlı giysi eserleri satan mağazalar ortasında yer alan LC Waikiki, internet sitesinde ikinci el ürünler satmaya başladı.

LC Waikiki’nin toplumsal medyada gündem olan bu uygulaması, şimdi şirketin internet sitesinde görülür bir sayfa olarak yer almıyor. İkinci el eserlerin listelenmesine fakat “Erkek LC Waikiki 2. El Erkek İkinci El Ürün” ya da “Kadın LC Waikiki 2. El Bayan İkinci El Ürün” üzere anahtar sözlerle arama yapıldığında ulaşılabiliyor.

Sürdürülebilir bir gelecek vurgusu yapılıyor

LC Waikiki tarafından ikinci el eserlerin ilan sayfasında koyulan açıklamadaysa uygulamanın neden başlatıldığına açıklama olabilecek tabirler yer alıyor. Sayfada “2. el eserlerle sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlayabilirsiniz.” açıklaması bulunuyor.

LC Waikiki tarafından başlatılan bu ikinci el kıyafet satışları,sürdürülebilirlik vurgusuna karşın daha çok berbata giden iktisat için bir ‘gösterge’ olarak görüldü. Çünkü LC Waikiki’nin listelediği ikinci el eserlerin fiyatları, evvelki devirlerde satılan sıfır eserlerin fiyatlarının bile üzerindeydi. LC Waikiki’nin başlattığı uygulamaya toplumsal medyadan gelen yansılardan kimileri şu biçimdeydi: