Tom Holland ve Nathan Drake Fortnite’a Geliyor

Sevilen PlayStation özel (en azından şimdilik) oyun serisi Uncharted, önümüzdeki günlerde sinema uyarlaması ile bizlerle buluşacak. Bildiğiniz üzere sinemanın başrollerinde Mark Wahlberg ve Spider-Man olarak tanıdığımız Tom Holland bulunuyor. 18 Şubat’ta vizyona girecek olan sinemanın tanıtımı ismine şaşırtan bir biçimde (!) Fortnite ile iş birliği yapıldı.

Fortnite’a Uncharted serisinden tanıdığımız 3 karakter gelecek. Sinemadan Tom Holland’ın canlandırdığı Nathan Drake’i, Uncharted oyunlarının kendisinden tanıdığımız özgün Nathan Drake’i ve yeniden oyun serisinden tanıdığımız ve sinemada de olacak Chloe Frazer’ı Fortnite’ta yepisyeni oyun modları ile oynayabileceksiniz.

Oyuna ‘Uncharted hazine haritası’ modu gelecek

YouTube video

İlk olarak birkaç gün evvel kimi oyuncular, Fortnite’ın kodlarında ‘Uncharted hazine haritası’ oyun modunu buldu ve sızdırdı. Bu olayın akabinde Epic Games, geçtiğimiz Cuma günü geç saatlerde bir internet sitesinde ‘hazine avı’nın tanıtımını bir bulmaca ile yapmaya başladı.

Bu hazine avı internet sitesinde oyuncuların 14 karakterli bir şifreyi çözmesi gerekiyordu. YouTube Fortnite içerik üreticileri ‘sicparvismagna’ olan şifreyi kısa bir müddette çözdü ve bu şifrenin akabinde beliren link, üstte izleyebileceğiniz videoya yönlendirdi.

Fragmanda şu ana kadar yalnızca giyilebilir kıyafetleri görüyoruz lakin bu işbirliğinin bir kesimi olarak muhtemelen ek kozmetikler de olacaktır. Epic Games Uncharted öğelerinin, Uncharted sinemasının yayınlanmasından çabucak evvel 17 Şubat’ta Fortnite’ın eşya mağazasında satın alınabilir durumda olacağını belirtiyor.