Twitch’ten AyrılanJahrein ve Rekkitz Ekibi, Nimo TV’ye Geçti

Oyun piyasasının neredeyse yarısına hâkim olan Tencent’in alt firması Huya’nın sahip olduğu canlı yayın platformu Nimo TV, hayli tanınan olmaya başladı. Bugün ise bu popülerliği süratle arttıracak yeni bir haber yayıldı.

Kazandığı popülerlikle son vakitlerde dev yayın platformu Twitch’e rakip olmaya başlayan yayın platformu Nimo TV, Twitch’in tanınan 4 yayıncısının kendi platformlarına geçtiğini duyurdu. Nimo TV Türkiye Twitter hesabından yapılan duyurunun akabinde yayıncılar da Nimo Tv’ye geçişleri hakkında paylaşım yaptı.

Jahrein ve Rekkitz grubu hangi platformda yayın yapacak?

Kara para aklama ve dolandırıcılık olaylarıyla yayın dünyasını sarsan Twich olayları uzun bir mühlet gündemi meşgul etmişti. Twitch yayınlarıyla tanınan olan Jahrein, bu olaylar üzerine Twich ile yollarını ayıracağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Lakin hangi platforma geçiş yapacağı bilinmiyordu. Kullanıcılar, yaşanan olaylar karşısında rastgele bir yaptırım uygulamayan Twitch’e reaksiyon göstermişti. Olayın akabinde Jahrein üzere pek çok kullanıcı Twitch’te yayın yapmayı bırakacağını açıklamıştı. Bugün akşam saatlerinde Twitch’ten ayrılan Jahrein ve Rekkitz ekibinin Nimo TV’ye geçiş yapacağı haberi yayıldı.

Nimo TV’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla duyurulduğu üzere; Moparism, Adal, Jahrein ve Purplebixi isimli kullanıcılar bundan sonra yayın hayatlarına Nimo Tv’de devam edecek.

Nimo TV’nin resmi duyurusuyla birebir saatte Purplebixi kullanıcı ismiyle tanınan yayıncı da Bahadır Telci de Twitter hesabından “Çok bekledik, düşündük sonunda hem rahat yayın yapabileceğimiz, hem fikirlerimize ehemmiyet verip bu doğrultuda değişiklik yapan bir platformda yayınlarımızı yapmaya karar verdik.” halinde paylaşımıyla başka yayıncılarla birlikte Nimo TV’ye geçtiklerini açıkladı. Jahrein de tekrar tıpkı vakitlerde yaptığı son Twitch yayınında Nivo Tv’ye geçeceğini açıkladı.

Twitch’te neler oldu?

YouTube video

Birkaç ay evvel Twitch’te, kara para aklama ve çalıntı kredi kartlarıyla dev bir dolandırıcılık yaşanmıştı. Biz de bahis hakkında ayrıntıları öğrenmek için tanınan yayıncı Jahrein’le bir görüşme yapmıştık. Jahrein’le hazırladığımız görüntüyü izleyerek Twitch’te meydana gelen dolandırıcılığın tüm ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.