Twitter’da Erişim Sorunları Yaşanıyor

Hepimizin bildiği üzere milyonlarca insanın gününün birçoklarını geçirdiği toplumsal medya platformları, gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Hâliyle bu stil platformlarda yaşanan erişim problemleri da birçok insanın işlerinin aksamasına, neden oluyor.

Geçtiğimiz aylarda Meta şirketine bağlı olan dev toplumsal medya platformları Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta ‘tarihin en büyük erişim sorunu’ olarak nitelendirilen bir sorun yaşanmış, milyonlarca insan bu uygulamalara erişememişti. Artık de gelen haberler bir öteki dev toplumsal medya platformu olan Twitter’da geçtiğimiz dakikalarda erişim sorunu yaşandığını gösterdi

Twitter’a kısa bir mühlet erişim sorunu yaşandı

Çeşitli tiplerdeki dijital hizmetlerde yaşanan arıza ve dertleri paylaşan Downdetector.com’dan edinilen datalarda 11 Şubat, yani bugün saat 20.30 civarlarında Twitter’a erişim sorunu yaşandığı tabir edildi. Biz de o sıralarda masaüstünden Twitter’ın internet sitesine girmeye çalıştığımızda ‘Bir kusur oluştu fakat endişelenmeye gerek yok, senden kaynaklanmıyor’ iletisi ile karşılaştık. Ayrıyeten gelen öteki şikayetlerde taşınabilir uygulamada ana sayfada bir sorun olmadığı; profillerde ve mention’larda ise erişim sorunu yaşandığı aktarılırken Tweetdeck gibi üçüncü parti uygulamaların çalıştığı tabir edildi. Bunun yanı sıra yaşanan sorunun global olduğu da gelen haberler ortasında yer aldı.

Yaşanan sorun ile ilgili Twitter tarafından şimdi resmi bir açıklama yapılmadı. Lakin erişim zahmetlerinden bir müddet sonra hem taşınabilir uygulamada profiller ve mention’larda yaşanan sıkıntıların, hem de dev platformun internet sitesindeki genel erişim sorununun düzeldiği gözlemlendi.