Twitter’da NFT Meraklılarını Engelleyen Uzantı Geliştirildi

Sosyal medya devi Twitter, NFT’leri profil fotoğrafı haline getiren özelliğini geçtiğimiz günlerde iOS için kullanıma sunmuş; milyarder Elon Musk ise Twitter’ın kaynaklarını bu üzere özelliklerdense platformdaki dolandırıcılıklar için kullanması gerektiğini söyleyerek Twitter’ın tartışma yaratan yeni NFT özelliğini eleştirmişti.

Twitter’ın ses getiren bu son NFT özelliğinin akabinde bu özelliğe karşı bir tarayıcı uzantısı geliştiren bir geliştirici, tartışmaların uygunca kızışmasına neden oldu. Geliştirilen tarayıcı uzantısının, yeni altıgen profil fotoğraflarına sahip NFT meraklısı Twitter kullanıcılarını tespit ederek engellemeye yaradığı belirtildi.

“NFT kullanıcılarını engellemek Twitter’ıdaha uygun hale getiriyor.”

Son devrin en büyük çılgınlığı NFT’lerin bir yatırım dolandırıcılığı olduğunu ve dahası global ısınmaya katkıda bulunduğunu düşünen, GitHub’daki kullanıcı ismi mcclure olan geliştirici tarafından geliştirilen Chrome ve Firefox eklentisiyle NFT meraklısı Twitter kullanıcıları engellenebiliyor. Öte yandan geliştiricinin aktardıklarına nazaran gelecek sürümlerle birlikte, kullanıcı bildirimlerinin taranması ve engelleme sürecinin otomatik bir biçimde gerçekleştirilmesi de mümkün olacak.

NFT piyasalarında sanat hırsızlığı ve dolandırıcılık olduğunu kaydeden geliştirici, NFT’ye meraklı olan bireylerin de rahatsız edici olduğunu düşünüyor.

Bu mevzuya dair geliştirici, “Kısacası, NFT kullanıcılarının ortalıkta dolanması rahatsız ediyor. NFT satın alan şahıslar, öteki insanları NFT satın almaları için kandırmaya devam etmeli, yoksa satın aldıkları NFT’ler kıymet kaybeder. Twitter ayırt edilemez maymun klonları üzere birçok NFT ile dolu. NFT kullanıcılarını engellemek Twitter’ı daha yeterli hale getiriyor.” sözlerini kullandı. Bu enteresan uzantıya ve ayrıntılarına dilerseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.