Vivo NEX 5 Hakkında Bilinenler

Yenilikçi dizaynlarıyla akıllı telefon piyasasında öne çıkan telefon üreticisi Vivo, yakında sevilen telefon serisi NEX’in yeni bir versiyonunu tanıtacak. Dev boyutu ve kamera özellikleriyle dikkat çeken telefon modeli beraberinde birçok yeniliği de getirecek.

Vivo 2020’nin Mart ayında birinci 5G teknolojisine sahip telefon modeli NEX 3S 5G’yi duyurmuştu. Kamera ve ekran boyutu ile ilgileri üzerine toplayan modelinin akabinde, serinin gelişmiş versiyonu olacak NEX 5’in satışa sunulması bekleniyor. Geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya çıkması beklenen lakin bilinmeyen nedenlerle hala kullanıcılarla buluşamamış telefon hakkında tüm bildiklerimizi bir ortaya getirdik.

Vivo NEX 5’in bilinen özellikleri

Dev optik üreticisi Zeiss İkon ile iş birliği yapan Vivo, bu modelinde de tekrar kamera özellikleriyle dikkatleri toplayacak. Bir tanesi kamera altında, toplamda 7 kamerayla gelecek olan telefon modeli bir evvelki modeli üzere tekrar dev bir ekrana sahip olacak. NEX 5’in kamera teknolojisinde yüksek megapikseller, dijital yakınlaştırma, otomatik flaş, yüz algılama, dokunarak odaklama, daima çekim ve yüksek dinamik aralık (HDR) modu üzere bir çok özellikten yararlanıldığı biliniyor. Bu modelin en çok dikkat çeken özelliği olarak Vivo’nun, ön kamerayı ekranın altına yerleştirerek çentik ekran teknolojisini geride bıraktığı ve ekran kasa oranını arttırdığını söyleyebiliriz.

Tam ekran tecrübesiyle kullanıcılarının karşısına çıkacak yeni model, 1080×2340 piksel çözünürlüklü 120 Hz yenileme suratına sahip 6.41 inç (16.28 cm ) ekran boyutuyla isminden sıkça kelam ettirecek üzere gözüküyor. Çift SIM dayanağı sağlayan telefon modeli, bir evvelki model üzere 5G teknolojisini destekleyecek. Siyah ve mavi olmak üzere iki renk seçeneği sunulacağı varsayım edilen NEX 5’in güç alacağı süreç ünitesinde ise Qualcomm’un Snapdragon ailesinin yeni üyesi olan 8 Gen 1’i kullanacağı biliniyor.

Geçtiğimiz yılın sonunda tanıtılması beklenen NEX 5’in ne vakit piyasaya çıkacağı şimdi bilinmiyor lakin bölümde öne çıkan teknik özellikleriyle kullanıcıları heyecanlandırmaya devam ediyor.