Starfield Akıllı Saatinin Görüntüleri Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Bethesda tarafından geliştirilen Starfield, 11 Kasım 2022’de piyasaya sürülecek. Üzerinde uzun vakittir çalışılan ve bir açık dünya uzay oyunu olacak olan bu oyun, oyun severler tarafından heyecanla bekleniyor. Yayımlanan fragmanlar da bu heyecanı daha da yükseltiyor.

Şimdi ise bu oyun ile alakalı ilgi alımlı bir haber geldi. Bir reddit kullanıcısı tarafından keşfedilen bir kılavuza nazaran, Bethesda’nın kasım ayında piyasaya süreceği Starfield oyunu için bir akıllı saat geliştirildi. Gelen haberlere nazaran oyunun içinde yer alacak olan bu saat, gerçek hayatta da kullanılabilecek.

Hava durumu ve bildirimleri gösterebilecek

Bu saatin, daha evvel de Bethesda ile birlikte çalışmış olan ve replika (kopya) eserler üreten The Wand Company isimli şirket tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Keşfedilen ‘The Wand Company LPV6 Smartwatch Kullanıcı Kılavuzu’ isimli kılavuza nazaran bu saat, telefonlardan bilgi alarak hava durumunu ve bildirimleri gösterebilecek. Bunlara ek olarak sıcaklık ve saat üzere ögeler da akıllı saatte yer alacak. Ayrıyeten kılavuzun ‘Hakkımızda’ kısmında de eserin Bethesda’ya ilişkin olduğunu belirten tabirlerin yer aldığı gelen haberler ortasında yer aldı..

Kurgusal dünyaları gerçek hayata taşımayı hedef edinen The Wand Company isimli şirket, daha evvel de birçok sinemadan, oyundan ve diziden esinlenerek epey gerçekçi olan replikalar üretmişti. Buna örnek olarak Star Trek serisinde yer alan ve ‘communicator’ ismi verilen irtibat aygıtları verilebilir. Şirket bu aygıtın kopyasını üretmiş ve kullanıcıların bu eserle arama yapmasını sağlamıştı. Bu da Starfield için geliştirilen saatin oyundakine hayli benzeri olabileceğini gösteriyor.

Starfield saati ile ilgili daha evvel de birtakım haberlerin çıktığını belirtmemiz gerek. Oyun haberleri paylaşan Video Games Chronicle, Bethesda’nın bir görüntüsünde bu saatin gözüktüğünü aktarmıştı. Lakin keşfedilen bu kılavuz, saat ile ilgili yeni ve daha ayrıntılı bilgileri bize sunmuş oldu. PC ve Xbox konsolları için çıkması planlanan Starfield’ın 11 Kasım’da çıkması planlanıyor. Bu da demek oluyor ki şayet saat nitekim Collector’s Edition, yani koleksiyoncu sürümün bir kesimi olacaksa, bu süreç içinde onun hakkında daha fazla şey duyma ihtimalimiz yüksek.

YouTube video