Volvo XC40 Recharge, Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı

Türkiye’deki elektrikli araç piyasası giderek büyümeye devam ederken bugün piyasaya devasa bir üye daha katıldı. Volvo’nun dünya çapında beğenilen tam elektrikli SUV modeli Volvo XC40 Recharge, bugün Türkiye’de satışa sunuldu. Araba, özellikleriyle ve dizaynıyla yurt dışında kendisini halihazırda kanıtlamış durumda. Araç, Avrupa’da ‘Yılın Otomobili’ ödülünü kazanmayı başarmıştı.

TOGG piyasaya sürüldüğünde TOGG ile birebir sınıfta yarışacak olan Volvo XC40 Recharge, hem iç hem de dış dizaynıyla göz büyülemeyi başarıyor. Sade ve hafif agresif bir tasarım taşıyan XC40 Recharge, iç kısmında bir adet bilgi-eğlence ekranına yer veriyor. Aracın gösterge paneli büsbütün dijital olurken, direksiyon üstünde ve konsolda sonlu sayıda fizikî tuş yer alıyor.

İşte karşınızda Volvo XC40 Recharge

Volvo XC40 Recharge, bilhassa donanımıyla kullanıcılarını etkilemeyi başardı. Volvo Cars’ın Kompakt Modüler Mimarisi (CMA) üzerine inşa edilen elektrik model, 78 kWa’lık lityum iyon bataryaya yer veriyor. Dört tekerlekten çekiş sunan aracın elektrikli motoru, 408 beygir üreterek 0’dan 100’e 4,9 saniyede çıkabilmenize imkan tanıyor.

Volvo tarafından sunulan iddiası bilgilere nazaran Volvo XC40 Recharge, büsbütün dolu bataryayla 418 kilometre menzil sunuyor. Araç, 150 kW süratli DC şarj ile sırf 40 dakikalık bir şarjda %80 batarya seviyesine ulaşıyor. 11 kW süratli AC şarj ile %100’e şarj süresiyse 8-10 saat sürüyor. 11 kW’lık 1 saatlik şarj ise yaklaşık 50-60 kilometre menzil sunuyor.

Volvo’nun Türkiye’deki elektrikli araba yelpazesini genişleten yeni modeli XC40 Recharge, fiyatıylaysa elbette birçoğumuzu üzüyor. Tek bir donanım paketiyle satışa sunulan Volvo XC40 Recharge’ın anahtar teslim bedeli, 1 milyon 274 bin TL olarak açıklandı. Bu paket içinde Mod 2 ve Mod 3 şarj kablosu, 3 yıllık üretici garantisi, 3 yıllık kasko ve yol yardım hizmeti ve 3 yıllık periyodik bakım dahil olacak. Satışlar, Volvo Car Turkey internet sitesinden başlıyor.