Wo Mic Nedir, Nasıl Kullanılır?

Nedendir bilinmez, neredeyse hiçbir bilgisayarın kamera ve mikrofon performansı kimse için kâfi değildir. Daha evvel buradaki yazımızda telefon kameranızı nasıl bir webcam olarak kullanabileceğinizi anlatmıştık. Wo Mic uygulamasıyla da telefon mikrofonunuzu bilgisayarınız için kullanabilirsiniz. Zira Wo Mic, pek çok farklı uygulamaya nazaran çok daha pak bir ses transferi sağlar.

Wo Mic uygulaması ile telefonunuzu bilgisayar mikrofonu olarak kullanmak epey verimli zira pek çok akıllı telefon mikrofonu, profesyonel kayıt yapabilecek kadar güçlüdür. Harici bir mikrofon satın alıp tonla para harcamak yerine bu tıp bir uygulama ile telefon mikrofonunuzu kullanabilirsiniz. Gelin Wo Mic nedir, nasıl kullanılır yakından bakalım ve uygulama hakkında bilmeniz gerekenleri görelim.

Wo Mic nedir?

Wo Mic, akıllı telefonunuzun dahili mikrofonunu ya da akıllı telefonunuza bağlayarak kullanabileceğiniz mikrofona sahip farklı aygıtları bilgisayar mikrofonu olarak kullanmanızı sağlayan tamamen fiyatsız bir uygulamadır. Wo Mic kullanabilmek için hem bilgisayarınıza hem de akıllı telefonunuza bir uygulama indirmeniz gerekiyor.

Wo Mic ne işe fayda?

Wo Mic, akıllı telefon mikrofonunuzu kablolu ya da kablosuz olarak bilgisayarınız üzerinden kullanmanızı sağlar. Skype, Zoom ve öbür imajlı konuşma uygulamalarıyla uyumlu çalışır. Güçlü bir telefon mikrofonunuz varsa Wo Mic ile bilgisayarınız üzerinden ses kaydı alabilirsiniz.

Sesli görüntü kayıtları için de Wo Mic uygulamasını kullanabilirsiniz. Birçok görüntü üreticisi imgeyi farklı, sesi farklı kaydeder ve sonra birleştirir. Wo Mic uygulaması ile telefon mikrofonunuzu bilgisayarınız üzerinden kullanabildiğiniz için senkronize olarak birebir görüntü kaydı üzerine sesi de kaydedebilirsiniz. Wo Mic, Twitch üzere canlı yayın platformlarında da başarılı bir halde çalışır.

Wo Mic nasıl kullanılır?

 • Adım #1: Android için buradan, iOS için buradan Wo Mic taşınabilir uygulamasını akıllı telefonunuza indirin.
 • Adım #2: Windows için buradan, Linux için buradan Wo Mic masaüstü uygulamasını bilgisayarınıza indirin.
 • Adım #3: Bilgisayarınızdan uygulamayı açın ve ilişki tipini seçin.
 • Adım #4: Telefonunuzdan taşınabilir uygulamayı açın ve temas çeşidini seçin.
 • Adım #5: Mikrofon modunu seçin.
 • Adım #6: Mobil uygulamadan transferi başlatın.
 • Adım #7: Masaüstü uygulamadan transferi başlatın.

Wo Mic uygulaması ile akıllı telefon mikrofonunuzu bilgisayar mikrofonu olarak kullanmak için yukarıdaki adımları izlemeniz kâfi. Hem masaüstü hem de taşınabilir uygulamayı kullanırken dikkat etmeniz gereken en değerli nokta, her iki aygıtta da tıpkı irtibat tipini seçmektir.

Wo Mic uygulaması ile telefon mikrofonunuzu kablolu ya da kablosuz olarak bilgisayar mikrofonu olarak kullanabilirsiniz. Kablosuz ilişki, Wi-Fi ağı ve bluetooth üzerinden sağlanır. Bu nedenle her iki aygıtın da birebir ağa bağlandığından emin olun. Kablolu irtibat ise akıllı telefonunuzun USB kablosunun bilgisayarınıza bağlanması ile gerçekleşir.

Mikrofon modu seçmek de son derece değerlidir. Karşınıza çıkan birinci seçenek, akıllı telefonunuzun dahili mikrofonu olacaktır. Öteki seçenekler ise telefona bağladığınız aygıta nazaran değişir. Örneğin kulaklıklı bir mikrofon kullanmak istiyorsanız o aygıtı seçmelisiniz. Aslında bağlandığınız vakit hangi aygıtın sizin olduğunu anlayacaksınız.

Bazı Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda Wo Mic uygulaması direkt olarak çalışmayabilir. Böyle bir durumda Aygıt Yönetici sayfası üzerinden Wo Mic uygulamasını denetim edin. Ses ayarlarını açarak kullanmakta olduğunuz mikrofon olarak Wo Mic seçeneğini tercih edin. Birden fazla durumda bu iki süreç sorunu çözecektir.

Wo Mic kullanmanın avantajları:

 • Ücretsiz bir kablosuz mikrofona sahip olmuş olursunuz.
 • Tıpkı gerçek bir mikrofon üzere çalışır.
 • Tüm PC uygulamaları ile uyumludur.
 • Gecikme müddeti hayli azdır.
 • Hızlı ve kolay heyetime sahiptir.
 • Bilgisayarınızı yine başlattığınızda bile otomatik olarak tekrar irtibat sağlar.
 • USB, Bluetooth, Wi-Fi ve Wi-Fi direct üzere pek çok farklı irtibat takviyeler.

Wo Mic uygulamasını kullanmanın avantajları genel olarak bu halde. Şayet sık sık bir bilgisayar mikrofonuna gereksinim duymuyorsanız Wo Mic uygulaması son derece işe faydadır. Kablosuz ilişki sırasında gecikme ve kopmalar olması olağandır. Kesintisiz bir irtibat için kablolu olarak transfer yapmanız öneriliyor.

Wo Mic inançlı mi?

Wo Mic uygulaması kolay bir çalışma prensibine sahiptir ve çok fazla erişim müsaadesi istemez. Bugüne kadar hakkında bir şikayet olmadığı için güvenli demek mümkün. Yine de en azından mikrofonunuza erişeceğini unutmayın. Farklı erişim müsaadeleri isterse emin olmadan müsaade vermeyin.

Dikkat etmeniz başka bir nokta da Wo Mic uygulamalarını indirdiğiniz kaynaklardır. Şayet güvenilir olmayan kaynaklardan Wo Mic yükleme belgesi ve APK belgesi indiriyorsanız virüs ve berbat maksatlı yazılım ihtimali her vakit vardır. Bu tıp durumların önüne geçmek için her vakit resmi internet sitelerini ya da emniyetli kaynakları tercih edin.

Akıllı telefon mikrofonunuzu bilgisayar mikrofonu olarak kullanmanızı sağlayan Wo Mic nedir, nasıl kullanılır gibi merak edilen soruları yanıtladık ve uygulama hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Wo Mic uygulamasını kullanıyorsanız tecrübenizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.