Hello Neighbor taktikleri

Düşünerek hareket etmeden oynandığında sonucu direkt ölüm olduğu için Hello Neighbor nispeten güç bir oyun. Natürel ki her oyunda olduğu üzere belirli bir alışma sürecinden sonra işler biraz daha kolaylaşıyor ve adımlarınızı daha makul ve daha dikkatli bir biçimde atmaya başlıyorsunuz. Ama bu süreç gerçekleşene kadar bol bol ölecek ve kusurlarınızdan ders çıkaracaksınız.

Durum bu türlü olunca bizde yeni başlayan yahut başlamayı planlayan oyuncularımız için bu başlangıç sürecini biraz daha kısatlmak ve oyunu daha keyifli hale getirmek için düşmanımız Wilson’a karşı oyuncular için ufak tefek tüyolar hazırladık.

Hello Neighbor nasıl bir oyun ?

Hello Neighbor son vakitlerde karşılaştığım en enteresan oyunlardan bir tanesi. Meraklı genç bir çocuğu canlandırdığımız oyunumuzda karşı komşumuzun konutunda sakladığı sırları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Olağan ki bu durum söylendiğinden çok daha sıkıntı oluyor. Zira komşumuz hakikaten müthiş bir yapay zekaya sahip.

Komşumuzun oyundaki tek ve yegane gayesi sizi yakalamak olduğu için tüm tasarımıda bunun üzerine şurası. Örneğin: Bir biçimde camdan yahut rastgele bir yerden Wilson’ı atlatıp içeri girdiniz lakin tek seferde çok ilerleme kaydedecek vaktiniz olmadı. “Ne olacak yeniden tıpkı yerden denerim” diye düşünürseniz şayet gittiğiniz yerde ekstra kameralar yahut yerde bir ayı kapanı bulabilirsiniz. Komşumuz sizin ona karşı gerçekleştirdiğiniz her teşebbüsü hafızasına kaydedip buna nazaran bir karşı savunma ile her seferinde işinizi biraz daha zorlaştıracak bir yapay zekaya sahip. Bu yüzden atacağınız adımları dikkatli düşünüp planınızı yeterli yapmanız gerekiyor aksi takdirde Wilson sizin için gelecek.

Hello Neighbor’ın olağan indie oyunlara kıyasla daha büyük kitlerlere hitap etmesinin en büyük sebebi ise PC platformunda Steam’de yer alması ve PC dışında hem iOS’da hemde Android’de erişme açık olması. 3 farklı platformdan rahatlıkla oynayabileceğiniz için bilen ve oynayan sayısı da buna nazaran artıyor.

Anroid ve IOS için Hello Neighbor indirme linkleri:

Hello Neighbor’a yeni başlayanlar için taktikler:

  • Acele kararlar vermeyin, vaktinizi kullanın.
  • Saklanma yerlerini uygun değerlendirin.
  • Etraftan kullanılabilir eşya toplamayı unutmayın.
  • En fazla 4 envanter yerine sahip olduğunuzu unutmayın.
  • Her vakit kendinize bir kaçış rotası düşünün.

Acelere kararlar vermeyin, vaktinizi kullanın

Verebileceğimiz en büyük tavsiyelerden biri, sakin kalıp vaktinizi uygun pahalandırmak olacaktır. Çabuk edip etrafta koşturmanız yalnızca etrafta ses çıkarmanıza ve komşumuzun dikkatini sizin üzerine yönlendirmesine sebep olacaktır. İşler biraz yavaştan almak güvenliğiniz için en yeterli yollardan biri.

Saklanma yerlerini güzel değerlendirin

Eve girdikten sonra çok dikkatli bir formda odaları dolaşıp yakalanmamanız gerekiyor. Ancak bazen gereğince dikkatli ve sessiz olmak bile kâfi olmayabiliyor. Bu yüzden sizi rahatsız eden bir ses duyarsanız yahut ekranınız kararmaya başlarsa bu komşumuzun geldiğini ve sizin de saklanmanız gerektiğini gösterir.

Etraftan kullanılabilir eşya toplamayı unutmayın

Etraftan bulacağınız çeşitli eşyaları kendi faydanız için kullanmak ilerlemenizde epeyce büyük bir etkiye sahip olacaktır. Örneğin: kendi konutunuzdaki telefonu yanınıza alıp kullandığınızda komşunuzun konutunu arayıp onun dikkatini öbür yere yönlendirebilirsiniz yahut bir şemsiye kullanıyorsanız “yavaş düşme” özelliği sayesinde çatılarda daha rahat dolaşabilirsiniz.

En fazla 4 envanter yerine sahip olduğunuzu unutmayın

Karakterimiz birebir anda en fazla 4 farklı eşyaya mesken sahipliği yapabiliyor bu yüzden eşyalar ortasında önem sırası oluşturmak epey değerli. Bedelli olduğunu düşündüğünüz eşyaları oyunun inançlı olan kısmı yani kendi konutunuzda saklamak değer arz ediyor.

Her vakit kendinize bir kaçış rotası düşünün

Komşunuzun konutundaki gizemli odaları keşfederken bir gözünüz her vakit dışarı nasıl çıkacağınızda olmalı. Gerçekten girdiğiniz üzere tıpkı halde yakalanmadan çıkmanız gerekiyor. Bu yüzden etrafı dolaşırken bir gözünüzünde basit kaçış rotalarında olması beklenmedik gelişen olaylarda yahut zora düştüğünüz durumlarda epey işinize yarayacaktır.