Kablosuz Kulakiçi Kulaklık İncelemesi: Vivo TWS 2 ANC

Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle bir arada pek çok aksesuar da günden güne gelişti. Bu gelişen teknolojiler ortasında en kıymetlilerinden biri de kulaklıklar oldu. Meskende, işte yahut seyahat halindeyken; kısaca her yerde kullandığımız kulaklıklar, kendi içerisinde pek çok bilhassa geliyor. Hem tasarım, hem konfor hem de kaliteli ses vermesi açısından geliştirilen kulaklıkları seçerken bu geniş seçenek havuzunda bazen kaybolabiliyoruz. Bugün sizlere sahiplerine etkileyici bir performans vadeden Vivo’nun kablosuz kulakiçi kulaklık modeli TWS 2 ANC’yi tanıtacağız.

Stüdyo kalitesinde sunduğu ses ve ortam gürültüsünü engellemek için akıllı ve dinamik gürültü tedbire özelliğine sahip TWS 2 ANC, yaptığım incelemelere nazaran vadettiği şeyleri yerine getiren başarılı bir kulaklık. Kusursuza yakın bir ses kalitesi sunan kulaklık, son derece hafif ve ergonomik yapısıyla da dikkat çekiyor.

Vivo TWS 2 ANC’nin öne çıkan özellikleri neler?

Vivo’nun birinci etkin gürültü tedbire özellikli kulaklığı TWS 2 ANC, birebir vakitte kulağınıza rahatça oturması için kompakt ve hafif bir dizaynla geliyor. Sadece 4,7 gramlık tartıya sahip kulaklıklar çalışmadığında kulağınızda olduğunuzu unutacağınız cinsten bir rahatlığa sahip.

40 dB’e kadar gürültüyü önleyebilen TWS 2 ANC, yaptığım incelemelerde dış sesin çok büyük bir kısmını engellemeyi başardı. 3 farklı gürültü tedbire düzeyi bulunan kulaklık, trafiğin uğultusu, iş yerinin klima ve başka seslerini muvaffakiyetle engelleyebiliyor.

Tüm bu başarılı özellikleri ortasında birden fazla kişinin de en çok dikkat edeceği nokta nasıl bir ses performansı olduğudur. DEEP-HD SES teknolojisine sahip olan kulaklık, yüksek bant genişliği ve HD ses codec’i kullanıyor. Kendi boyutu ve kablosuz yapıda olmasına karşın son derece yüksek bir ses düzeyi sunan TWS 2 ANC, bilhassa müzik dinlemeyi seven benim üzere insanları şad edecektir.

Hem tiz hem de bass seslerini çok pak ve net bir formda veren kulaklık, Qualcomm’un yüksek bant genişliği teknolojisi QHS ve aptX’in Adaptive codec’ini birleştirerek oluşturulan DEEP-HD ses sayesinde herhangi bir kopma kederi olmadan etkileyici bir ses tecrübesi yaşatıyor.

Vivo TWS 2 ANC 12,2 mm’lik üstün güçlü baslarla geliyor.

Vivo TWS 2 ANC’de en dikkat cazibeli özelliklerden birisi kendi boyutundan beklenmeyecek seviyede başarılı bir bas tecrübesi sunması. 12,2 mm muhteşem güçlü bas bulunan kulaklıkta son derece canlı bir ses tecrübesi yaşanıyor. Karbon fiber kompozit diyaframa sahip kulaklık, ayrıyeten uygulamasındaki “Mega Bass” özelliğiyle bu tecrübenin düzgünden uyguna içine girmek isteyenlere bir fırsat sunuyor.

Vivo TWS 2 ANC’deki ses efektleri

Profesyonel müzisyenlerin kullandığı DeepX 2.0 Stereo ses efekt sisteminin kulakiçi kulaklar için özel olarak optimize eden Vivo, TWS 2 ANC’ye 3 farklı ses efekti özelliği ekledi. Bu efektler Mega bas, Berrak ses ve Yüksek ses perdesini temizle olarak belirlenmiş. Tüm ses efektleri son derece başarılı ve şahsî isteğe ve dinlediğiniz müziğe nazaran çarçabuk değiştirebileceğiniz biçimde ayarlanmış.

Tek bataryayla uzun müddetli kullanım

Özellikle TWS 2 ANC üzere kulaklıklardaki en büyük sorun küçük yapıları nedeniyle bataryalarını çabuk tüketmeleridir. Bu durumu güzelleştirmek isteyen Vivo, TWS 2 ANC’de hem kulaklıklar hem de kutusunun şarj kapasitesine itina göstermiş. Gürültü tedbire açıkken tek şarjla 4,1 saatlik kullanım ömrü sunan TWS 2 ANC, gürültü tedbire kapalıyken 7,3 saat üzere son derece ülkü bir pil ömrü sunuyor. Gürültü tedbire kapalıyken ve şarj kutusuyla birlikte vadedilen azamî pil ömrü ise 29 saat. Elbette bu müddetler en yüksek ses düzeyi için geçerli değil. Kullanım haliniz ve ses düzeyine nazaran bu mühletler değişebilir.

Dış gürültüden etkilenmeyen konuşmalar

Vivo TWS 2 ANC’nin öne çıktığı bir öteki yer de görüşme yapmak isteyenlere sunduğu kolaylıklar. Her kulaklıkta birer tane olmak üzere iki harici hüzmeleme mikrofonu bulunan TWS 2 ANC, art plan gürültüsünü tespit edip ortadan kaldırıyor. Rüzgar gürültüsünü yüzde 148 oranında iyileştirerek gürültülü bir ortamda olsanız da rahatlıkla konuşma yapmanıza imkan tanıyor.

Vivo TWS 2 ANC’nin dikkat çeken başka özellikleri neler?

Çok noktalı bağlantı

Vivo TWS 2 ANC, pek çok bilhassa gelen premium sayılabilecek bir kulaklık. Çok noktalı temasa sahip olan kulaklıkta hem telefonunuza hem de bilgisayarınıza birebir anda bağlanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde bilgisayarınızdan müzik dinlerken gelen aramayı da kulaklıktan yanıtlayabilir ve sonrasında müzik dinlemeye devam edebilirsiniz.

Düşük oyun gecikmesi

Ayrıca oyun oynayanları da düşünen Vivo, 88 ms düşük oyun gecikmesiyle bu alanda da argümanlı davranıyor. Bluetooth kulaklıklarda bir sorun olan gecikme müddeti bu kulaklıkta minimuma indirilerek bilhassa telefondan oyun oynayan şahısları şad ediyor.

Basınçla kontrol

Ayrıca basınçla denetim edebildiğiniz Vivo TWS 2 ANC, ufak dokunuşlarla müziği duratlatmanızı, öbür müziğe geçmenizi, ses ayarı, gürültü tedbire açma / kapatma üzere özellikleri yerine getiriyor.

Kesintisiz bağlantı

Vivo TWS 2 ANC’de bulunan Bluetooth 5.2 sayesinde kulaklığınızı bağlı olduğu aygıttan uzakta bile kullanabiliyorsunuz. Bu, ofiste ufak bir mutfak kaçamağı üzere durumlarda müzik dinlemeye devam edebileceğiniz manasına geliyor.

Sonuca gelelim: Vivo TWS 2 ANC alınır mı?

Yaklaşık 1 haftadır bende olan Vivo TWS 2 ANC üzerinde yaptığım incelemelere göre rahatlıkla diyebilirim ki kulaklık pek kullanışlı ve vadettiği şeylerin karşılığını veriyor. Öncelikle mega bas ses efektiyle birlikte son derece net ve mutlu edici bir bas tecrübesi yaşatan TWS 2 ANC, gürültü tedbire konusunda da beklentilerimi karşıladı. Batarya konusunda da beni yarı yolda bırakmayan kulaklığın elbette “daha güzel olabilirdi” dediğim bir tarafı de var.

TWS 2 ANC’nin basınçla denetim sistemini kullanırken kimi problemlerle karşılaştım. Bilhassa benim gibi elini kulağına götüren biriyseniz müziğin siz istemeseniz de durması can sıkıcı olabiliyor. Basınçla denetim sistemi fazla hassas olan kulaklığın bu sistem üzerinde biraz daha çalışması gerekiyor.

Genele baktığımızda Vivo TWS 2 ANC’nin son derece güzel bir kulaklık olduğunu söyleyebilirim. Ses kalitesi, etkin gürültü tedbire üzere premium bir kulaklıkta aradığım özelliklerin çabucak hemen hepsi beni şad etti.