Kia, ‘Hayvanlara Yardım’ Amacıyla NFT Satışa Sunacak [Video]

Son vakitlerin en tanınan ve tartışılan teknolojilerinden biri olan NFT’ler, devasa şirket ve markaların da ilgisini çekmeye çoktan başlamıştı. Bu markalar ortasına son katılan isim ise Güney Koreli araba üreticisi Kia oldu. Harika Bowl’da yayımladığı reklamda ana karakter olarak Robo Dog isimli robot köpeğe yer veren Kia, bu köpeğin NFT’lerini çıkardığını duyurdu.

Bir NFT kampanyası başlatan Kia, geçtiğimiz gün Robo Dog’un toplam 6 eşsiz modelini Sweet üzerinden NFT olarak satışa sundu. Her biri 299 dolarlık başlangıç fiyatına sahip olan NFT’lere gelen tekliflerse şimdiden bin dolar düzeyini aştı. 3 gün sonra bitecek olan açık artırmanın akabinde birebir gün içinde kampanyanın ikinci kısmı başlayacak.

Gelirin tamamı hayvanlara yardım eden bir derneğe aktarılacak:

Kia, NBA All Star’ın düzenleneceği hafta sonunun başladığı anda 10 bin adet Robo Dog NFT’sini piyasaya sürecek. Daha evvel şu anda açık artırmada olan NFT’leri satın alanlar, bu NFT’lere erken erişme fırsatına sahip olacak. Tüm Robo Dog NFT’lerinin satın alınmasıysa tek bir maksada hizmet edecek.

Kia tarafından satışa sunulan ve sunulacak NFT’lerden elde edilen gelirin %90’ı, 2003 yılından bu yana hayvan barınaklarına ve kurtarma kümelerine yardım eden Petfinder Foundation’a aktarılacak. Geriye kalan %10’luk kısım akıllı kontrata entegre olacak. Böylelikle alınan NFT tekrar satıldığında evvelki satışın %10’luk kısmı, tekrar Petfinder Foundation’a gidecek.

Kia tarafından satışa sunulan her bir Robo Dog NFT’si, kendi tipi, boyutu, yaşı, cinsiyeti ve tüy uzunluğu üzere birçok özelliğiyle birbirinden ayrışıyor.