Manuş Baba, Konserini ‘Hava Soğuk’ Diye İptal Etti İddiası

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, geçtiğimiz gün dikkat çeken bir olayla gündeme geldi. Kayak yapmak için merkeze giden Sivaslılar, Manuş Baba konseri ile de eğleneceklerdi. Fakat yaklaşık 10 bin kişinin beklediği konser bir türlü gerçekleşmedi. Son yıllarda yıldızı parlayan Manuş Baba, konsere çıkmadı. Nedense edinilen bilgilere göre havanın çok soğuk olmasıydı.

Konserin bir türlü başlamaması, Manuş Baba’yı dinlemek için Yıldız Dağı’na giden hayranlarını da sinirlendirdi. “Biz onun için gelmiştik. Bu soğukta saatlerce onu bekledik. Sahneye çıkmaması bizleri çok üzdü. Bu yaptığını kendisine yakıştıramadık.” üzere sözler kullanan hayranlar, Manuş Baba’yı toplumsal medyada da gündem haline getirdiler. Bahisle ilgili olarak hem müzikçiden hem de tertibi gerçekleştiren gruptan açıklama geldi.

Manuş Baba: Can sıhhati kelam konusuydu

Instagram hesabından açıklamalarda bulunan Manuş Baba, tertip şirketiyle tekraren görüştüklerini ve konser platformunun kar ve tipiye karşı uygun bir formda inşa edilmesini istediklerini lakin bu türlü bir şeyin gerçekleşmediğini ifade etti. Müzikçiye nazaran uygun olmayan konser platformu, yüksek voltaj üzere nedenlerden dolayı hem kendisiyle birlikte grubunun hem de konsere gelen vatandaşların canını tehlikeye atıyordu.

Organizasyon şirketi: O platformda Manuş Baba’dan evvel konser verildi

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi tarafından yapılan açıklamalarda ise Manuş Baba’yı yalanlayan tabirlere yer verildi. Platformun büyük bir ihtimamla kurulduğunu ve tıpkı yerde Manuş Baba’dan evvel de konser verildiğini hatırlatan takım, Manuş Baba’ya playback teklifinde bile bulunduklarını fakat şartları bir türlü kabul ettiremediklerini belirtti. Hangi açıklamanın gerçek olduğunu anlamak pek de mümkün değil.

Manuş Baba’nın Instagram’daki paylaşımı:

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin açıklaması:

Yaşanan olaylar silsilesi, sosyal medyanın da gündeminde. Kullanıcıların büyük bir kısmı yapılanların yanlış olduğunu, soğukta bekleyen binlerce kişinin bu halde mağdur edilemeyeceğini belirtiyor. İşte toplumsal medyada yer alan bazı paylaşımlar: