Mercedes, Lewis Hamilton’un Geri Döndüğünü Duyurdu

Şimdiye kadar 7 sefer şampiyon olan İngiliz F1 pilotu Lewis Hamilton, 2021 Abu Dhabi Grand Prix son yarışında yaptığı bitiriş ile olay olmuştu. Abu Dhabi yarışının olaylı bitişinin akabinde Lewis Hamilton bir anda ortadan kaybolmuştu ve ortaya olağan ki tezler atılmaya başlanmıştı

Ortaya atılan tezler, İngiliz pilot Lewis Hamilton’ın 2022 döneminde emekli olacağı tarafındaydı. Birinci olarak 5 Şubat’ta Lewis Hamilton, kendi hesabından ‘Gitmiştim. Artık geri döndüm!’ halinde bir tweet atmıştı. Artık ise Mercedes, attığı tweet ile Lewis Hamilton’ın emekli olmadığını ve geri döndüğünü resmen duyurmuş oldu.

‘44 geri döndü’

Lewis Hamilton’ın emekli olmayacağını açıkça vurgulayan tweet, 2021 Abu Dhabi Grand Prix’teki tartışmalı yarış bitişi sonrası aylarca süren spekülasyonun akabinde aylar sonra geldi. Hamilton’ın yarıştan günler sonra Mercedes’ten Şubat’ın başlarına kadar sosyal medyasız bir tatil yapmak istediği de bu tweet’in akabinde bildirildi.

Hamilton’ın emekli olmaya karar vereceği spekülasyonları Abu Dhabi yarışından birkaç saat sonra ortaya atılmıştı. Hamilton, yarışın akabinde tatil devrini toplumsal medyasız geçirdiği için spekülasyonların boyutu da haliyle arttı fakat Mercedes’in tweet’i tam bir yanıt niteliğinde oldu. Hamilton’ın bu dönem emekli olmayı önemli olarak düşünüp düşünmediği ise hala gizemini koruyor.