Taciz Mesajını Paylaşan Aleyna Tilki Gündem Oldu

Sosyal medyada yaptığı ve söylediği her şey gündem yaratan ünlü genç müzikçi Aleyna Tilki, bu sefer yaptığı paylaşımla güldürmedi. Tilki, bir sapık tarafından kelamlı bir şekilde tehdit ve taciz edildiği anları şahsî Instagram ve Twitter hesabında paylaştı.

Kendisine atılan bildirilerin ekran manzarasını paylaşan Tilki, herkesten şikayetçi olacağını belirtti. Tilki’nin paylaşımına pek çok yorum ve takviye gelirken, Tilki’nin telefon numarasının kelam konusu tacizci şahsın eline nasıl geçmiş olabileceği konusu da dikkat çekti. Bu noktada akla son devirde sık sık yaşanan data sızıntıları geldi. Tilki’nin olaya yönelik aldığı en büyk tenkit ise ’emniyet müdürü’ ile ilgili sözleri oldu.

“Tarifimi yargılayanlar, bir insanın canının tehlikede olmasını yadırgamıyorlar bile”

Aleyna Tilki, kendisine atılan iletileri paylaşmadan evvel başına gelenleri kelamlı bir halde Twitter’ında paylaştı. “Beni konutuma baltayla gelmekle tehdit eden şahıs artık meskenimi bulamadığı sürece hür mi gezicek? İş bana mı kaldı? Bana kaldıysa o baltayla yapabileceklerimi söylemek istemiyorum. “ halinde yazan Tilki, daha sonrasında ise olaya dair “Ya beni tehdit eden, bu türlü özgürce konutuma laps diye atlayan insanlara ceza verin ya da bana silah verin. Konutta uyurken de müdafaayla uyuyamam. Benim de bi hayatım var.” tabirlerini kullandı.

Normalde yaptığı en ufak bir paylaşım bile günlerce konuşulan, hatta birçok vakit dalga geçilen Tilki, bu duruma dikkat çekmek için “Yoğurdu suyla karıştırınca ayran olabileceğini haber verdiğimde tüm Türkiye bunu konuştu! Vefat tehditleri diyorum, konutuma kadar girebilen beşerler diyorum kimsede tık yok. Tanımımı yargılayanlar, bir insanın canının tehlikede olmasını yadırgamıyorlar bile… 🙂 “ diyerek sitem etti.

Tehdit iletisini paylaştı

Bu paylaşımların akabinde Tilki, kendisine atılan tehdit bildirilerini yayımladı. Bir erkeğin kendisine çıplak bir fotoğraf göndererek “Aleyna meskenine baltayla gelicem””Bekle beni akşam” yazdığı görülen ekran manzaralarını Tilki, “Şimdi bu ceza almayacak mı? Ala-cak. Emniyet müdürü sağolsun aradı. Tekrardan herkesten şikayetçi olacağım. Gerekenin yapılmasını umuyorum” diyerek paylaştı.

Aleyna Tilki’nin paylaşımı toplumsal medyada büyük ilgi gördü

Tilki’nin bu paylaşımı toplumsal medyada gündem oldu. Dayanak bildirilerinin yanında Tilki’yi eleştirenler de oldu. Hatta olayın ne ile ilgili olduğunu büsbütün gözden gelerek Tilki’nin yaptığı paylaşımlardaki yazım hatalarını eleştirenler bile vardı.

Gelen tenkitlerden birisi, Emniyet müdürünün Tilki’yi aramasına karşı oldu. Ülkemizde her gün diğer bir bayan uğradığı taciz sebebiyle gerekli muhafazayı elde edemediği Emniyet yerine sesini sosyal medyada duyurmaya çalışırken, Tilki’yi kısa bir müddette şahsen Emniyet müdürünün araması reaksiyon topladı. Tilki’nin başına gelen olay her ne kadar müthiş olsa da tıpkı hassasiyet herkes için gösterilmiş olsaydı eminiz ki tenkitler bu tarafta olmayacaktı.

Bir öbür tenkit ise Tilki’nin telefon numarasının neden tanımadığı bir şahısta olduğuydu. Hatta bu sebeple Tilki’nin palavra söylediğini ima ederek olayın saçmalık olduğunu söyleyenler bile oldu. Bilhassa de son vakitlerde yaşanan veri hırsızlığı olaylarını düşündüğümüzde, telefon numaramız, mesken adresimiz ve e-posta adresimiz üzere şahsî bilgilerimizin tanımadığım makus niyetli şahısların eline geçebilecek olması çok da şaşırtan değil aslında.

Öte yandan bu olayın direkt telefon numarası üzerinden yaşanmış olması da olayın ciddiyetinde çok da büyük bir fark yaratmıyor aslında. Her gün binlerce bayan esasen bu üslup taciz ve tehditlere toplumsal medyada katlanmak zorunda kalıyor.

İşte Aleyna Tilki’nin paylaşımına toplumsal medyadan gelen yansılar