Togg’un Yeni Sedan Modeli Dünya Basınında: İşte Söylenenler

Türkiye’nin yerli elektrikli araba teşebbüsü Togg, tüm dünyanın yakından takip ettiği teknoloji fuarı CES 2022’ye katıldı ve fuarın birinci gününde kendi standında yarım saatlik bir sunum yaptı. Togg, daha evvel de ufak ipucu verdiği sürprizini de yaparak birinci olarak Aralık 2019’da tanıttığı sedan modelinin yenilenmiş prototipini dünyaya gösterdi.

Yenilenen sedan prototipi, 2019 yılında tanıtılan prototipe nazaran daha farklı bir tasarım taşıyordu. Lakin prototipi eskisinden ayıran en temel fark, içinde barındırdığı teknolojik elementlerdi. Togg’un yeni sedan tasarımı Türkiye’de büyük oranda beğeni toplarken yabancı basının da dikkatinden kaçmadı. Pekala yabancı basın, Togg’un sedan prototipi hakkında neler söyledi?

Togg’un yeni konsepti hakkında dünya basını neler söyledi?

Togg’un ‘Transition Concept Smart Device’ ismini verdiği yeni elektrikli sedan prototipi, ekseriyetle otomotiv dalındaki gelişmeleri paylaşan yabancı basının gündemindeydi. Memleketler arası otomotiv basınının büyük isimlerinden kimilerinin haberleri şu biçimdeydi:

Autocar: Türk teknoloji firması Togg, birinci kere Las Vegas’taki CES fuarına katılarak ‘akıllı cihaz’ olarak isimlendirdiği ziyadesiyle otonom konsept arabasını sergiledi

İngiliz otomobil dergisi Autocar, Togg’un yeni sedan prototipini “Türk teşebbüsü Togg, CES konseptiyle birlikte beş yeni elektrikli arabasını duyurdu” başlığıyla anlattı.

Carscoops: Togg, garip isimli elektrikli fastback çalışması ‘Transition Concept Smart Device’ı sergiledi

2003 yılından bu yana otomotiv dünyasındaki gelişmeleri aktaran Carscoops, “Türkiye’nin Togg’u Transition Concept Smart Device ile CES’te Birinci Defa Uzunluk Gösterdi” başlığıyla hazırladığı haberde aracın isminin garip bir isim olduğunu tabir etti. Haberde “Bu en yeni fastback’in daha evvel gösterilen kompakt sedanın yerini mi alacağı yoksa yalnızca CES için mi hazırlandığı aşikâr değil.” tabirlerine yer verildi.

Auto Express: Togg’un büyük hayalleri var

Bir diğer İngiliz otomobil dergisi olan Auto Express, Togg’un aktiflikte paylaştığı ayrıntılara yer verdiği haberinde teşebbüsün 2030 yılına kadar 5 segmentte 1 milyon araç satma maksadı için “Togg’un büyük hayalleri var.” tabirlerini kullandı.

Motor1: Kesin olarak bildiğimiz tek şey hoş gözüktüğü

Otomotiv basınının en büyük isimlerinden Motor1, “Türkiye’nin Togg’u CES’te Pininfarina Tarafından Tasarlanan Konseptini Tanıttı” başlığıyla paylaştığı haberde konsept için kullanılan ismin garip olduğunu belirten bir öteki basın kuruluşu oldu. Motor1, aracın üretim modeli mi yoksa prototip modeli olduğunun açıklanmadığını, şu anda emin oldukları tek şeyinse aracın hoş gözüktüğü olduğunu tabir etti.