Xbox Türkiye, Kaş Yapayım Derken Göz Çıkardı: Günlerce Reklamı Yapılan Yılbaşı Kampanyası İçin Verilen Kod Çalışmadı

Yılbaşı vakitlerinde firmalar, müşterileri için çeşitli sürprizler planlıyorlar. Bu sürprizlerden biri de Xbox Türkiye’nin gerçekleştirdiği kampanya idi. Oyun severler bu süreçte hayli heyecanlandı ve sürprizin ne olduğuna dair çeşitli iddialarda bulundu. Yeni yıla dakikalar kala sürpriz ortaya çıktı. Xbox Türkiye, 2 adet PC Game Pass kodu paylaştı. Lakin bu kodlar Türkiye’de kullanılamıyordu.

Konuyla ilgili olarak X üzerinden bir paylaşımda bulunan Xbox Türkiye, “Sevgili Xbox Türkiye ailesi; öncelikle geri bildirimleriniz için teşekkür ederiz. En kısa vakitte kodu çalışmayanlara yeni kod temin edeceğiz.” açıklamasında bulundu. 

Oyun severlerin kalbi kırıldı

Oyun severlerden gelen reaksiyonlarda ise verilen kod sayısının hâli hazırda yetersiz olduğuna dikkat çekilirken, kodları alamayanlar da yansılarını gösterdi. Kodları alabilenler de aslında kullanmayı başaramadılar zira Xbox Game Pass’te bölgesel kısıtlamalar bulunuyor. Diğer bir bölgeye ilişkin kodlar da Türkiye’de çalışmıyor. 

Eleştirilen bir öteki nokta ise kodların PC Game Pass kodu olmasıydı. Xbox kullanıcıları, direkt Xbox Türkiye üzerinden yapılan kampanyada kendi konsollarının göz arkası edildiğini düşünüyor. Birtakım kullanıcılar ise sorunun tahlilini herkesin hesabına fiyatsız Game Pass mühleti tanımlanmasında görüyor. 

Sosyal medyadan gelen birtakım reaksiyonlar şöyle: